::: Aktualności turystyczne

Ponad 1200 zł zebrali 5 listopada organizatorzy koncertu charytatywnego dla Łukasza Kądziołki. Nagłośniona przez media impreza, niestety, nie spotkała się z dużym zainteresowaniem raciborzan. Na scenie RCK-u rozbrzmiewały utwory Myslovitz. Grupa patronowała imprezie. Jutro zbiórka przed kościołem NSPJ.

Nieco zakatarzony, ale w dobrym nastroju, bez playbacku, z największymi swoimi hitami i przy pełnej sali fanów w RCK przy Chopina wystąpił 11 listopada w Raciborzu Krzysztof Krawczyk. Na widowni dominowali przede wszystkim seniorzy, pamiętający jeszcze 65-letniego gwiazdora jako Trubadura. Zobacz foto.

Trzeba być także niepodległym - taka była konkluzja D. Malinowskiego, który wygłosił okolicznościowy referat podczas miejskich obchodów Święta Niepodległości. Po mszy w kościele farnym delegacje władz państwowych, szkół i instytucji złożyły wieńce pod pomnikami abp. Józefa Gawliny i Matki Polki.

Zadowolona z nowej płyty i zakończonej trasy koncertowej, na razie bez planów na nowy materiał. 3 listopada w Raciborzu pojawiła się Doda. Przez ponad godzinę podpisywała płyty w Media Expert. Każdy kto kupił krążek dostał autograf, mógł sobie zrobić z Dodą fotkę, a nawet ją uściskać i ucałować.

Czterech absolwentów kierunku automatyka i robotyka raciborskiej PWSZ otrzymało od europosła Bogdana Marcinkiewicza oraz Rafako S.A. nagrody za prace dyplomowe uznane za najlepsze w dorocznym konkursie Instytutu Techniki i Matematyki. Oceniano łącznie czternaście prac.

Po raz dziesiąty w murach raciborskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu zabrzmiało dziś Gaudeamus igitur. Premier Jerzy Buzek - nagrany wcześniej w Brukseli - wspominał jak podpisywał decyzję o utworzeniu uczelni a potem podkreślił, że to "sól ziemi raciborskiej". Prezydent mówił o walce.

Punktualnie o 14 z pod szkoły w Studziennej wyruszył kolorowy korowód dożynkowy. Przemaszerował on na boisko miejscowego LKS, gdzie na uczestników czekało wiele atrakcji. Frekwencja dopisała, imprezę odwiedziło kilkuset mieszkańców dzielnicy, ale nie tylko. Zobacz foto.

Wiedzą o tym ci, którzy oglądają programy Magdy Gessler, Pascala Brodnickiego czy choćby Remigiusza Rączki. - I o tym w Raciborzu zapomniano - żali się Bartłomiej Adamski z MaM Catering, jeden z wystawców podczas Raciborskich Kulinariów na pl. Długosza.

Mamy już za sobą pierwszy epizod Raciborskiej Jesieni Muzycznej - koncert Katarzyny Rooijens z domu Szczot, czyli KAYAH. Artystka debiutowała w 1988 r. 10 września wieczorem, w ramach Pożegnania Lata, znów zaprezentowała się licznie zgromadzonej raciborskiej publiczności.

Od 6 lat w PWSZ w Raciborzu można się uczyć języka czeskiego. Okazuje się, że znając go, łatwiej znaleźć pracę w naszym regionie. - Nasi absolwenci kontynuują naukę w Czechach, zostają tłumaczami i znajdują pracę w bardzo różnych dziedzinach dzięki znajomości języka - zauważa dr Joanna Maksym-Benczew.

pigułka
pigułka
zapowiedzi
Klauzula informacyjna RODO - polityka prywatności. Portal wykorzystuje pliki cookies.
Akceptuję