::: Aktualności turystyczne

Scena w RCK-u należała 28 sierpnia do uczestników warsztatów taneczno-wokalnych organizowanych przez Akademię Tańca Shock Mode. Obóz trwał dwa tygodnie. Prowadzili go nauczyciele śpiewu, aktorzy i instruktorzy tańca znani z programów You can dance - Po prostu tańcz oraz Mam talent.

Z apelem do nauczycieli zwracają się organizatorzy projektu Belfer on-line - prorektor raciborskiej uczelni dr Jacek Lembas i odpowiedzialna za logistykę szkoleń Agnieszka Hajduczek. - Projekt jest szansą na bezpłatne podszkolenie się w dziedzinie informatyki - zachęcają.

Wyników matur jeszcze nie ma, ale zgłoszenia chętnych do rozpoczęcia w październiku studiów w PWSZ w Raciborzu już napływają. - Na dziś mamy 450 zarejestrowanych osób. Czy to dużo? Porównywalnie do roku poprzedniego, więc nie jest źle - relacjonuje prorektor Jacek Lembas.

Spotkali się, aby podsumować swoją działalność w minionym roku i pożegnać tych, którzy odchodzą. Kto taki? Wolontariusze z raciborskiego oddziału Fundacji Dr Clown związani z PWSZ w Raciborzu, którzy przez okres studiów rozweselali najmłodszych pacjentów szpitali.

W nowym roku akademickim studenci raciborskiej PWSZ będą mogli w budynku głównym przy ul. Słowackiego korzystać z windy. - Zależy nam, by nasza uczelnia była przyjazna dla niepełnosprawnych i to przede wszystkim dla nich to robimy - mówi rektor Michał Szepelawy. Koszt inwestycji - 250 tys. zł.

Barwny korowód uczestników festiwalu folklorystycznego Śląsk kraina wielu kultur a także uczniów raciborskich przedszkoli i szkół uświetnił 18 czerwca Dni Raciborza. Uczestnicy przeszli spod pomnika Arki Bożka na pl. Długosza, szkoda tylko, że pół godziny wcześniej niż wynikało z planu na afiszach.

Ponad 800 psów 165 ras pokazali 12 czerwca na bocznej murawie OSiR-u hodowcy z Polski, Czech, Węgier, Słowacji, Estonii a nawet Szwecji. Trwa tu XVII Krajowa Wystawa Psów Rasowych, organizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce oddział w Raciborzu. Zobacz zdjęcia z imprezy.

Tym razem nie na rozpoczęcie sezonu i nie z początkiem maja, ale na Dni Raciborza. 19 czerwca miłośnicy jednośladów z Raciborza oraz okolic wzięli udział w mszy świętej w kościele Matki Bożej a potem przejechali ulicą Opawską na pl. Długosza, gdzie trwa festyn. Zobacz zdjęcia.

Około pół tysiąca rowerzystów wzięło 5 czerwca udział w V Rowerowej Masie Krytycznej, zorganizowanej przez Raciborską Inicjatywę Rowerową SOFT CITY. W tym roku masa odbyła się pod hasłem „Budują w pocie czoła, a nam się krzywią koła”. Był to sygnał dla władz, by budowały ścieżki rowerowe z głową.

Henryk Krajczy (rocznik '38), kowal z Wojnowic, zasiadł 19 czerwca na tronie raciborskiego króla kurkowego. Choć należy do grona założycieli naszej gildii strzeleckiej, to królewskie strzelanie z początku czerwca wygrał pierwszy raz. Podkowa szczęścia przypadła prezydentowi Mirosławowi Lenkowi.

pigułka
pigułka
zapowiedzi
Klauzula informacyjna RODO - polityka prywatności. Portal wykorzystuje pliki cookies.
Akceptuję