::: Aktualności turystyczne

40 uczniów Mechanika, którzy dzielą się swoją krwią z innymi, pasowano dzisiaj na honorowych krwiodawców. - Wyróżniamy trzecio- i czwartoklasistów, ale w uroczystości biorą udział też młodsi, by w przyszłości brali przykład ze swoich kolegów - mówił dyrektor ZSM Sławomir Janowski.

Do raciborskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przyjechało trzech wykładowców z uniwersytetu w Ołomuńcu. - W ramach wymiany międzynarodowej Erasmus prowadzą zajęcia z edukacji zdrowotnej, biomedycznych podstaw rozwoju i pierwszej pomocy - relacjonuje dr Beata Fedyn, koordynatorka programu.

W niedziele 20.03.2011 roku na hali Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbył się trzeci i ostatni turniej w ramach rozgrywek Akademickich Mistrzostw Śląska w koszykówce kobiet.

Dzisiaj i jutro zainteresowani dalszą nauką w PWSZ mogą zwiedzić raciborską uczelnię wzdłuż i wszerz. 23 i 24 marca to Dni Otwarte wyższej szkoły. Dodatkową ich atrakcją są wykłady tematycznie związane z trzęsieniami ziemi, których zainteresowani wysłuchać mogą jeszcze dzisiaj o 16.00.

W ramach Dni Otwartych, które w PWSZ trwać będą 23-24 marca, odbędzie się wykład specjalisty fizyki jądrowej dra Romualda Awsiuka dotyczący awarii reaktorów jądrowych. A o skutkach trzęsienia ziemi w Japonii opowie Wojciech Wojtak, kierownik Obserwatorium Geofizycznego w Raciborzu.

...i półfinał mistrzostw Polski. A o kim mowa? O siatkarzach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, którzy 14 marca okazali się bezkonkurencyjni i ograli zarówno drużynę AWF-u, jak i Uniwersytetu Śląskiego z Katowic. Oba mecze wygrali w stosunku 2:0.

Wszyscy, którzy chcieliby bliżej zapoznać się z ofertą raciborskiej PWSZ, powinni odwiedzić uczelnię 23 lub 24 marca. Wtedy organizowane są Dni Otwarte. - To najlepsza okazja, by informacje o studiowaniu w Raciborzu pozyskać z pierwszej ręki - zachęca do przybycia Elżbieta Pidek.

Dzień przed świętem kobiet na hali Rafako siatkarkom PWSZ Racibórz przyszło rywalizować o awans do Finałów Akademickich Mistrzostw Śląska i Półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski. Po zaciętym meczu raciborzanki pokonały rywalki z Bielska-Białej 2:1, odnosząc historyczny sukces.

Obowiązkowy wyjazd w góry zimą. Dla wielu brzmi to jak bajka. Bo co może być przyjemniejszego? U niektórych budzi to niepokój, bo jeszcze nigdy nie próbowali swoich sił na stoku. Ale dla wszystkich jest to wielkie przeżycie.

Władze PWSZ podpisały kolejną umowę o współpracy ze szkołą średnią. Nowym oficjalnym partnerem uczelni jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rydułtowach. - Jest to dla mnie szczególna umowa, bo ze szkołą, do której chodziłem 11 lat, co nie znaczy, że powtarzałem klasy - śmiał się prorektor Jerzy Pośpiech.

pigułka
pigułka
zapowiedzi
Klauzula informacyjna RODO - polityka prywatności. Portal wykorzystuje pliki cookies.
Akceptuję