::: Śpiewu uczyła ich Zapendowska

W tegorocznych XI Zimowych Warsztatach Wokalnych, w których śpiewu uczyli tradycyjnie już Elżbieta Zapendowska i Andrzej Głowacki, wzięło udział 27 dziewczyn i 1 chłopak. A na efekty nie trzeba było długo czekać. Zaprezentowali je na niedzielnym koncercie w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu.

Wśród chętnych do szlifowania swoich muzycznych talentów pod okiem Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego znaleźli się nie tylko mieszkańcy Raciborza, ale także Wodzisławia Śląskiego, Rybnika, Ciechowic-Dziedzic, Chałupek, Rydułtów, Żor, Kędzierzyna-Koźla, a nawet Wrocławia i Tomaszowa Mazowieckiego.

- Zaczęło się to jedenaście lat temu. Elżbietę Zapendowską poznałam przez Anię Wyszkoni i nie byłam pewna, zapraszając ją do nas, czy się na to zgodzi. Ona stwierdziła, że do miasta, gdzie śpiewała Ania Wyszkoni, musi przyjechać - wspomina dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu Elżbieta Biskup.

Nad czym pracowano z rozśpiewanymi młodymi ludźmi? - Tak jak zawsze, od jedenastu lat, robimy to samo, tzn. pracujemy nad wyborem repertuaru, nauką tekstu, jego rozumieniem, obróbką melodii czy logicznym zaśpiewaniem - wylicza prowadząca zimowe warsztaty Elżbieta Zapendowska. Podkreśla ona, że w Raciborzu talentów nie brakuje, o czym przekonuje się co roku. - W Raciborzu zawsze były, są i będą talenty. Miejscowi decydenci powinni zadbać, by się rozwijali i wyrośli na muzyczne gwiazdy - stwierdza.

Zaprezentowane w czasie zorganizowanego 28 lutego koncertu utwory to polska klasyka. Nie zabrakło wśród nich m.in. piosenek Maryli Rodowicz, zespołu 2+1, Krystyny Prońko czy Danuty Rinn.

Uczestnicy XI Zimowych Warsztatów Wokalnych: Julia Szewczyk, Justyna Okrent, Angelika Szincel, Monika Marcol, Natalia Terlecka, Marta Głąbik, Paulina Porszke, Anna Buczek, Karina Kotas, Anna Czarny, Magdalena Wacha, Aleksandra Szablińska, Joanna Soszyńska, Natalia Świerczek, Julia Pawlak, Anna Herbut, Adrianna Górka, Aleksandra Górka, Małgorzata Prochal, Dorota Nielaba, Dominika Sławik, Wiktoria Kalus, Katarzyna Rychlik, Ania Tomecka, Piotr Tłustochowicz, Anna Szendzielorz, Agnieszka Pytlik, Karolina Moc.

JaGA

Galeria: Śpiewu uczyła ich Zapendowska
obrazekobrazekobrazekobrazekobrazek