Racibórz
::: Zapaśnicy Dębu rozsławiają uczelnie

W Warszawie 11-12.05.2012r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w zapasach mężczyzn i kobiet. Uczelnię PWSZ w Raciborzu reprezentowała studentka Justyna Ratyńska, która w kategorii 67 kg, zajęła 3 miejsce. Natomiast Sebastian Jezierzański reprezentujący Politechnikę Śląską w Gliwicach w kategorii 84 kg, zajął 1 miejsce.

W Turnieju nie miała możliwości startu Sara Jezierzańska, która w tym czasie startowała w Rumunii. Również z powodu kontuzji kolana w Turnieju nie wystartował kolejny student PWSZ w Raciborzu, Paweł Drzeżdzon, czołowy zawodnik kraju.

Trzy zawodniczki „Dębu” powołane zostały przez Polski Związek Zapaśniczy do udziału w silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju FILA Juniorek w Resita (Rumunia). Paula Kozłow w kategorii 51 kg, zajęła 3 miejsce, Sara Jezierzańska w kategorii 48 kg, była 5. Nie udał się natomiast start następnej dobrej zawodniczce „Dębu” Agnieszce Król.